Niedziela
29 marzec 2020


Imieniny:

Marka, Wiktoryny, Zenona
Niedziela

-4°
Poniedziałek

-5°
Wtorek

-4°
Czy w Grajwie odczuwalny jest smog
Kursy Średnie:
EUR4,1923
USD3,7625
CHF4,0097
GBP5,891
 
źródło NBP.pl
Lotto
16-01-18
4
5
15
21
24
27
2
7
16
27
36
49
Multi2
12-01-18
4
8
14
16
20
21
25
30
31
37
39
42
44
54
57
58
65
71
72
78
Plus: 65
Multi2
12-01-18
3
15
17
18
22
26
30
34
36
37
55
57
58
61
63
65
67
68
73
74
Plus: 65
Mini
16-01-18
28
31
32
37
41
CZEKAJĄC NA CUD
2013-05-12 10:17:39

Nie ma cudów – mówi ateista czy agnostyk. Cuda się zdarzają – mówi katolik. A Ty – jak myślisz? Nie będzie to spór o wyższości ducha nad materią, ale o trzeźwość postaw. Nawet jeśli jesteśmy bardzo pragmatyczni, „mocno stąpamy po ziemi” – wiele rzeczy jest dla nas niewytłumaczalnych. Słyszymy: cud – że wyzdrowiał; cud – że znalazł pracę; cud - że nie zginął w wypadku itd. W zależności od „światopoglądu” jakoś to tłumaczymy. Są jednak rzeczy niewytłumaczalne, wykonane nie ludzką ręką jak choćby – Całun Turyński, chusta z Manopello czy obraz namalowany przez Matkę Bożą w Guadalupe.


W relacjach społecznych czy całych narodów, też widzimy cuda,  jak choćby zmiana władzy na Filipinach, Kolumbii czy Islandii. Takich tematów jednak ten zakłamany świat nie pokazuje, woli przemilczeć.

Może nawet wielu poruszą słowa Anioła Polski przekazane przez księdza St. Małkowskiego : „Wy jednak bądźcie wierni, gdyż Chrystus chce was wywyższyć wobec innych narodów, bo chce się wami posłużyć, aby okazać swoją potęgę i moc królewskiego panowania.”  Jednak, tak szczerze, ilu ludzi te słowa poruszyły? Nawet gdyby – to co zrobiłeś? Mówisz – modlę się. Zgoda, to jest bardzo potrzebne. A co więcej? Bóg wie, że się modlisz, ale czy chcesz zmian, wręcz cudów? Jeśli autentycznie chcesz, to robisz co możliwe, aby zmienić otaczający świat. Najpierw zmieniamy siebie, by potem skutecznie oddziaływać na otoczenie. Skoro czujemy, że żyjemy coraz gorzej, to czemu siedzimy i tylko narzekamy? Bardziej świadomi robią: robią Kongresy Protestu, marsze w obronie TV Trwam, wiece poparcia, listy otwarte do władz, Marsze Niepodległości, Marsze dla Życia, Platformę Oburzonych (obudzonych) itd. Oni rozumieją, że sama modlitwa to za mało. MODLITWA I CZYN ! Seriale i grillowanie odstawmy (przenośnia). Są ważniejsze sprawy. Grillowaniem nie zmienimy świata. Ciekawe ilu grajewian pojedzie do Warszawy – 19 maja na ogólnopolską manifestację w obronie wolnych mediów? Czy rozumiemy potrzebę angażowania się? Samo nic się nie naprawi. A widzimy naocznie, że już prawie nic nie działa dobrze w Polsce. Kompradorska władza szydzi z naszych wartości, Boga, tradycji i symboli. „Prezydęt” robi hucpę z orłem, bo nawet to nie była czekolada. Premiera w Święto 3 Maja pokazują jako biegacza, czyli przekaz – bawmy się, nie zajmujmy się polityką. Tak tworzy się państwo mało poważne – poniżając Naród. A my, my udajemy że wszystko jest ok. Nie interesujemy się kto nami rządzi, nie mamy potrzeby „prześwietlenia” przyszłych włodarzy, nie chodzimy na wybory – pilnując swego tobołka. Więc, czy naprawdę chcemy zmiany, czy czekamy tylko na cud?

Śledząc portale grajewskie można skonstatować – mądrzy wyjechali, a pozostała reszta z nienawiścią wzajemnie się zagryza. Jak już coś konstruktywnego się dzieje, zaraz sfora użytecznych idiotów i oszołomów ściąga ich do swego kotła. Ktoś jednak musi za tym stać, ktoś porusza sznurkami pajacy, by uzyskać odpowiednie zachowania społeczne. Ta nienawiść, brak szacunku, rozwarstwia lokalną społeczność i nie pozwala mówić „jednym głosem”. Gdyby ten głos był „jeden”, to z pewnością żadna lokalna władza by się nie ostała. Właśnie internetowe komentarze (celowe) niszczą wszelką inicjatywę, sieją strach (by się nie angażować) i kultywują bierność i nicnierobienie. Takie bezwolne społeczeństwo nie jest w stanie – wymieść tych pseudo włodarzy czy to w Starostwie czy Mieście. A „Towarzystwo Wzajemnej Adoracji” (czytaj - Układ), od co najmniej kilkunastu lat trzęsie i kręci lody (dla siebie) w Grajewie i powiecie. Popatrzmy – od kilkunastu lat ci sami ludzie na najwyższych stołkach, ci sami w Radach a na dodatek, stara ekipa zaczęła wydawać miesięcznik „FOG” licząc, że znów wypromuje swego na stołek burmistrza. Chcecie zmiany, czy liczycie tylko na cud?

Co robić? Otóż ustawowe wybory do samorządów będą za rok (jesień 2014). Rządzące małomiasteczkowe mafie będą do tej pory dzielić społeczność, by nie potrafiła mówić „jednym głosem”. To dla nas (ludzi spoza Układu) jest wskazówka. Nie twórzmy komitetów wyborczych na ostatnią chwilę (jak np. KWW „Zmiana”), ale bądźmy mądrzy przed szkodą. Układów lokalnych kacyków nikt w pojedynkę nie rozbije. Trzeba zrobić jeden obywatelski i antyukładowy komitet wyborczy. Już trzeba zaczynać.Zalążki już są, bo np. powstaje Klub Patriotyczny im. Roszkowskiej, są patrioci grajewscy, jest tworzony Klub Inteligencji Polskiej przez AKS, jest stowarzyszenie p. Mazurka, jest Młodzież Wszechpolska. Jest w końcu burmistrz, który jakoś tam walczy w pojedynkę z lokalną sitwą. To trzeba przekuć (precz z indywidualnymi animozjami) w lokalny komitet poparty akceptacją większości społeczeństwa. To także oznacza, że obecny burmistrz nie musi być nim dalej (będzie najlepszy z komitetu). 

Monopol na władzę lokalnej partiokracji (głównie PSL i PIS) oraz KWW Wspólnoty Samorządowej, jest do przełamania. TYLKO CZY CHCESZ?  Czy czekasz tylko na cud – oglądając ogłupiające „seriale”? I zapamiętaj: Gdy Polacy stają się wspólnotą, przestają być bezwolni. A W. Goethe pisał: „ Nie ma większych niewolników od tych, którzy sądzą, że są wolni”.

JEHU


Lech Redyk
PANIE JEHU ! Oj posypie się teraz ; już się sypie Pana Telewizja Trwam „ o „ R bo wszem i wobec wiadomo , że powstała nowa telewizja Katolicka Tv Republika , która już otrzymała miejsce na tzw. multipleksie ! Cz nadal będzie Pan takim zwolennikiem Tv T , RM oraz „ o :” R i będzie trwał do samego końca jak kapitan na Titanicu ? A może Pan u nas otworzy swoje „ wolne media „ ? http://niezalezna.pl/40683-zadzwon-do-swojego-operatora-ws-telewizji-republika ;

Lech Redyk
WIEM PANIE SZANOWNY JEHU , że Twój wpis to jest przytyk do mnie i do tych niepokornych i odpornych na psychotechnikę RM ; TvT ; ” o ” R i Twoją ! Więc dla równowagi ; 10 przykazań “ojca” R ! Jam jest “ojciec” Dyrektor R twój, który cię wywiódł na plagi egipskie, w radio głupoli: 1. Nie będziesz miał radiów cudzych poza moim. 2. Nie będziesz odbierał radia mego bez wpłaty. 3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać. 4. Czcij ” ojca ” R swego i rozgłośnię jego. 5. Nie zagłuszaj. 6. Nie cudzosłysz. 7. Nie przestrajaj. 8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej. 9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.10. Ani żadnej kasy, która jego jest. Będziesz wspierał “ojca” Dyrektora z całego serca swego, z całej duszy swojej, z całej renty swojej i ze wszystkich sił swoich, a rozgłośnię jego jak siebie samego.”… A Ty także wspierasz go obrażaniem inaczej myślących tak jak on ! Ale może na tym zakończymy ! To nie po Chrześcijańsku a nawet nie po Katolicku ! URAZIŁEM ? SORKI !!!

JEHU
Komu dzisiaj przeszkadza Polaków pomyślność? Kto deprawuje młodzież w Ojczyźnie nad Wisłą? Czyj to pomysł – wyprzedać Polskę do ostatka? I dla kogo ten biznes – to życiowa gratka? Komu nic nie wychodzi (coc się bardzo stara)? Kto czempionem jest świata w ściemach i pijarach? Któż dał pracę młodzieży w Anglii (na zmywaku)? Za kim pójdą lemingi, strusie i głuptaki? Jeśli myśleć potrafisz, teraz tego dowiedź; Ja tylko stawiam problem… ja już znam odpowiedź Jednego tylko nie wiem: jak dobiorą słowa Że winna opozycja?.. lecz będą próbować! (za L. Makowiecki)

Lech Redyk
SZANOWNY PANIE JEHU ! W końcu jakiego Ty jesteś wyznania : jakie jest Twoje Credo ! W jakiego Ty BOGA wierzysz ? Co jest wykładnią Twojej wiry – BIBLIA czy objawienia ludzkie nie mające oparcia w żadnej z Ksiąg PISM ŚWIĘTYCH ? Wszystko mieszasz ! Wszystko pasteryzujesz ! Wszystko Ci nie na rączkę ! Zawsze obierasz cytaty słynnych ludzi Teraz ja –proszę pozwól – zacytuje Ci kilka cytatów – zapewne znanego Ci Prymasa 1000 Lecia kard. Stefan Wyszyński ( 1901-1981. ) „ Bóg nie rezygnuje ze swych dzieci, nawet takich, które stoją do Niego plecami.” ; Kainów w Polsce więcej być nie może. Polsce potrzebny jest każdy człowiek – od noworodka w kołysce do starca na rencie. „ ; „ Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem. „ ; „ Człowiek współczesny, chociażby niewiele wiedział o Ewangelii i nigdy jej nie czytał, pragnie ideałów, które stawiał Chrystus. „ ; „ Miarą naszej miłości ma być miłość, jakiej dla siebie oczekujemy od całego świata. „ ; „ Ludzie postanowili, że Boga nie ma. On jednak nie ma obowiązku stosowania się do naszych uchwał. „ SZANOWNY PANIE JEHU !!! Piszesz - „ Bardziej świadomi robią: robią Kongresy Protestu, marsze w obronie TV Trwam, wiece poparcia, listy otwarte do władz, Marsze Niepodległości, Marsze dla Życia, Platformę Oburzonych (obudzonych) „ – KOGO TY chcesz znów wciągnąć w swoje rozgrywki polityczne ! Przecież wiadomo od dawna , że tu w ogóle nie chodzi o tzw . Wolne media ale o dorwanie się do koryta władzy nawet po trupach ; nawet zaprzęgając do tego religię a nawet BOGA i Jego Prawa jak wołu do jarzma ! Jeśli mi na 100 % rzeczowo udowodnisz , że te media są przez kogoś zniewolone i nie nadają swoich emisji w taki sposób w jaki chcą ( i to czynią ) to pojadę na ten marsz ale zastrzegam jeśli on będzie bez żadnych treści oraz haseł politycznych i anty ludzkich ! Nie jestem żadnym przeciwnikiem osób czy organizacji postępowych , które słowem i czynem ; w duchu i w prawdzie wykonują dzieło Chrystusa Pana ! Nie jestem także przeciwnikiem żadnych tzw. wolnych mediów ! Ale proszę i błagam niech to będą w końcu „ nowe „ media z dala od każdej jednej polityki oraz dzielenia nas na ludzi i na podludzi ; na Polaków i anty Polaków ; na Katolików i anty Katolików ; na mędrców , proroków i na nienormalnych oszołomów , idiotów ! Z dala od szczucia i podżegania jeden na drugiego ! Z dala od fobii i chorej żądzy władzy ! Z dala od marszy i od innych rewolt na podłożu politycznym ! Z dala od krętactw i machlojek ! Z dala od skubania i tak biednych już emerytów i rencistów ! Z dala od wywyższania się ponad wszelką mądrość ludzką i Bożą ! Z dala od nauk i praktyk oraz nazewnictw nie Biblijnych ! Z dala od antysyjonizmu i rasizmu oraz nacjonalizmu ! Jeśli już – NIECH TO BĘDĄ PRAWDZIWE NOWE MEDIA CHRZEŚCIJAŃSKIE BAZUJĄCE NA PRAWDZIWYM BOGU ; NA JEGO BIBLII ; NA PRAWDZIWYCH PRZYKAZANIACH BOŻYCH ; NA PRAWDZIWEJ WIERZE , NADZIEI , MIŁOŚCI ORAZ NA POKOJU , ZGODZIE , ROZSĄDNYM DIALOGU A TAKŻE NA POSZANOWANIU GODNOŚCI KAŻDEGO JEDNEGO POD SŁOŃCEM CZŁOWIEKA ! A na koniec – z natychmiastową zmianą całego kierownictwa tych mediów – łącznie z ” o ” R !!! Szkoda człowieka – wiek , stan zdrowia ! Niech da „ młodym „ działać ! „ Milczenie w obronie własnej jest bardziej wymowne niż słowa. Człowiek nie żałuje tylko tych słów, których nie powiedział. „ ( Kard .S . Wyszyński ) – dlatego też nie będę Ci więcej bruździł w tym temacie bo znów dojdzie między nami do konfliktu ! Jest przecież napisano „ TO JEST MOJE PRZYKAZANIE, ABYŚCIE SIĘ WZAJEMNIE MIŁOWALI, TAK JAK JA WAS UMIŁOWAŁEM. NIKT NIE MA WIĘKSZEJ MIŁOŚCI OD TEJ, GDY KTOŚ ŻYCIE SWOJE ODDAJE ZA PRZYJACIÓŁ SWOICH. WY JESTEŚCIE PRZYJACIÓŁMI MOIMI, JEŻELI CZYNICIE TO, CO WAM PRZYKAZUJĘ. JUŻ WAS NIE NAZYWAM SŁUGAMI, BO SŁUGA NIE WIE, CO CZYNI PAN JEGO, ALE NAZWAŁEM WAS PRZYJACIÓŁMI, ALBOWIEM OZNAJMIŁEM WAM WSZYSTKO, CO USŁYSZAŁEM OD OJCA MEGO. NIE WYŚCIE MNIE WYBRALI, ALE JA WAS WYBRAŁEM I PRZEZNACZYŁEM WAS NA TO, ABYŚCIE SZLI I OWOC PRZYNOSILI, I BY OWOC WASZ TRWAŁ – ABY WSZYSTKO DAŁ WAM OJCIEC, O COKOLWIEK GO POPROSICIE W IMIĘ MOJE. TO WAM PRZYKAZUJĘ, ABYŚCIE SIĘ WZAJEMNIE MIŁOWALI. „ Zapewne znów napiszesz , że nie widzisz związku mego pisania z tematem Twego artykułu albo , że czekasz tylko na merytoryczne a nie głupie teksty ! Albo w ogóle nie odpiszesz ! ALE JA WIEM , ŻE TY WIESZ , ŻE JA WIEM , ŻE TY WIESZ O CZYM JA PISZE ! Z BOGIEM PRZYJACIELU !!! SZCZĘŚĆ BOŻE ZGADZAJĄCYM SIĘ ZE MNĄ I MOIM PRZECIWNIKOM !!!

serw
Komitety, to my już mieliśmy ..., a przywołane przykłady stowarzyszeń i osób są "zachęcające" Dzięki, to ja już poczekam na cud ...

Pseudonim: Treść komentarza:


Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-3-235-65-91.compute-1.amazonaws.com
Jesteś człowiekiem ?
Przepisz wspak te znaki: TREWQ1
Strona Główna  |  Redakcja  |  Polityka Prywatności  |  Paintball Grajewo i okolice  |  ZG Panel  |  Laureaci konkursów  |  Ogłoszenia  |  Katalog Firm  |  Partonat Medialny  |  Reklama  |  Kontakt
redakcja@zyciegrajewa.pl © Życie Grajewa 2011