37
41
Porażka w Ełku
2013-05-06 18:20:10

Pomimo niezłej gry i przewagi osiągniętej w pierwszej części meczu WARMIA uległa w sobotę w Ełku zespołowi PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ 0:2. Nasi piłkarze zaprezentowali się z dobrej strony, ale brak doświadczenia, nieskuteczność i popełniane błędy zadecydowały o porażce z czołowym zespołem naszej III ligi.

W pierwszej połowie meczu po trwającym kilka minut okresie przewagi ełczan do głosu doszli grajewianie. W tej części gry WARMIA wykonywała aż 5 rzutów rożnych wobec trzech wykonywanych przez gospodarzy. Tyle, że … ilością kornerów nie wygrywa się w piłce nożnej. Niestety, poza ładną „główką” Mateusza Tuzinowskiego nasi piłkarze nie potrafili stwarzać większego zagrożenia po tych stałych fragmentach gry. Jak rzuty rożne mogą pomóc w zdobywaniu bramek pokazali naszym piłkarzom gospodarze w drugiej połowie. Oba gole dla ełczan padły właśnie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Najpierw w 53 minucie piłka trafiła do Komorowskiego, który mocnym strzałem w róg pokonał znakomicie spisującego się w tym meczu Gieniusza. W 75 minucie również po rzucie rożnym bitym przez Kuśnierza doskonałym zagraniem popisał się znany grajewskim kibicom Maksym Mirva, który podał do Twardowskiego a ten z bliska pokonał naszego bramkarza ustalając wynik na 2:0 dla gospodarzy. WARMIA po przerwie również miała swoje szanse, ale jeśli nie wykorzystuje się takich okazji jaką miał Karol Kosiński w 60 minucie, kiedy jego strzał z pola karnego obronił Szyszko to się mecze przegrywa.

Martwi kolejna strata punktów, ale obecnie zespół trenera Przemysława Kołłątaja dysponuje o wiele większym potencjałem niż nasz. Będą jeszcze mecze w których młody zespół WARMII grając z takim zaangażowaniem jak w Ełku powinien zdobyć punkty. Czy stanie się to w kolejnym tygodniu? WARMIA w środę 8 maja o godzinie 17:00 zagra w Dąbrowie Białostockiej arcyważny mecz z tamtejszym DĘBEM, który sąsiaduje z nami w tabeli. W sobotę 11 maja do Grajewa przyjedzie znakomicie spisująca się wiosną i liderująca w naszej lidze OLIMPIA Zambrów. Mecz z liderem tabeli rozpocznie się o 16:00. W obu meczach będzie niezwykle ciężko o zdobycz punktową a ewentualne porażki zbliżą WARMIĘ do spadku z III ligi.